NGM: Nincs szó az április 30-ai határidő kitolásáról

NGM: Nincs szó az április 30-ai határidő kitolásáról
Még több tízezer kereskedő nem kötötte be az online pénztárgépeket, holott szerdán lejár az utolsó támogatási határidő is. Az Országos Kereskedelmi Szövetség szeretné, ha meghosszabbítaná a kormányzat a határidőt, de a szaktárca erre egyelőre nem hajlandó, mondván már kétszer halasztottak. Az eddigi bekötéseken keresztül 247 millió nyugta és számla érkezett az adóhatósághoz, 477 milliárd forint értékben.

Szerdán lejár az online pénztárgépekhez igényelhető 50 ezer forintos állami támogatás igénybevételének lehetősége, de még jelentős azok száma, akik jogosultak ugyan a támogatásra, de önhibájukon kívül nem jutnak hozzá a pénztárgéphez április 30-ig – mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára az MTI-nek. Vámos György hozzátette, a szövetség is kérte a Nemzetgazdasági Minisztériumtól, vizsgálja meg a kialakult helyzetet, és tegye lehetővé, hogy a jogszabályokat betartó kereskedők ne essenek el a támogatástól. Az OKSZ megoldásnak tartaná azt is, ha az adóhatóságnak lehetősége lenne egyedi méltányossági kérelmek elbírálására.

A kormány a visszavont engedélyű pénztárgépet forgalmazó Alt Cash és Japán Cash Kft., illetve az eltűnt Patkós-Cassa Kft. volt ügyfeleinek 2014. április 30-ig meghosszabbította a legfeljebb 50 ezer forintos állami támogatás igénybevételére nyitva álló üzembe helyezési határidőt.

Az állami támogatást összesen csaknem 60 ezer pénztárgép után vették igénybe. Jelezték, hogy az NGM két, illetve négy hónappal már kitolta az igénybevétel határidejét, ezért újabb hosszabbítást nem terveznek. A szaktárca múlt szombati közleménye szerint az áfacsalással leginkább érintett kiskereskedelmi szektorok tavaly április és az év vége között összesen 175 milliárd forinttal nagyobb forgalomról adtak számot, mint 2012 azonos időszakában.

Az eddigi pénztárgép-bekötések révén – a gazdasági tárca friss adatai szerint – eddig több mint 247 millió nyugta és egyszerűsített számla érkezett be több mint 477 milliárd forint értékben az adóhatósághoz – közölte a NAV.