Vidéki vállalkozások kapták a rangos sütőipari díjat

Tiszakécske, Tarnalelesz, Szigetszentmiklós, Lovasberény, Kaposvár, Szécsény. Ezek azok a települések, amelyek azzal dicsekedhetnek november 11-e óta, hogy díjnyertes Pék, illetve Pékség készíti a kenyerüket. Ezen a napon adták át ugyanis a Magyar Pékszövetség díjait három kategóriában.

 

Nagyon sokat hallani manapság azokról a sztárpékekről, akik egy teljesen más területről (tanár, marketinges, stb.) egyszer csak megálmodják, hogy a kenyér az életük és aztán a napi 50-60 darab, 1000 ft/kg-os kenyerükkel meg a megfizethetetlen sármjukkal van tele a hazai média. Ebben a csatolt közleményben kivételesen azokról a jellemzően idős pékekről van szó, akikre az egész sütőipar felnéz, mert nemcsak értenek ahhoz, amit csinálnak, de hatalmas tudásukat és tapasztalatukat örömmel megosztják bárkivel, beleértve a pékek következő generációját is. Igaz, náluk még soha nem forgatott a televízió, mert ők elsősorban nem trendik vagy érdekesek, hanem hasznosak. Ha tehetitek, adjunk nekik is abból a bizonyos 15 perc hírnévből most, hogy az életük munkáját a szakma is díjazta.

A Magyar Pékszövetség több kitüntetést ad át minden évben, ezzel ismerve el azokat a cégeket és szakembereket, akik példát mutatnak a teljes hazai sütőipar és szakma számára. A szervezet célja a kitüntetésekkel az, hogy megörökítse az utókor számára az értékes és példamutató szakmai teljesítményeket. A Pékszövetség minden évben 3 különböző díjat oszt, 2-2 szakembernek, illetve vállalkozásnak.

Az Aranycipó-díjat azok a kiemelkedő vállalkozások kapják, akik szakmai munkájukkal, üzletvitelükkel mutatnak követendő példát. Ezt az elismerést idén a tiszakécskei Fejedelmi Pékség Kft., és a tarnaleleszi Jan-Ispán Kft. érdemelte ki.

Az Aranyperec-díj a kiemelkedő személyes szakmai teljesítményt ismeri el. Azok kapják, akik azon túl, hogy szakmai tudásukat a teljes hazai pékközösség elismeri, a piac számára is fontos lépésekkel járultak hozzá a sütőipar fejlődéséhez, és részt vesznek a pékek következő generációjának képzésében is. Idén ezt az elismerést Debreczeni József, a szigetszentmiklósi Gere István sütödéje Kft. üzemvezetője, és Gécs Zoltán, a lovasberényi pékség alapítója kapták.

Végül az Életműdíjat azon idősebb kollégák vehetik át, aki a szakmában eltöltött több évtized alatt nemcsak szerették a pékszakmát, de érdemben hozzá is járultak a fejlődéséhez, gondot fordítottak tudásuk átadására, és vitán felül, széles körben elismert szakemberei a hazai sütőipar életének. Idén a Magyar Pékszövetség Életműdíját a kaposvári Pojtner János, és a Szécsényben dolgozó Vincze István vehette át.