Szakértők szerint óriási változás jön a húsfogyasztásban

2040-re az általunk fogyasztott hús több mint fele már nem tenyésztett állatok húsa lesz, hanem vegán vagy laboratóriumban „termesztett” fehérjét veszünk majd magunkhoz – derül ki a GovGrant szellemi tulajdonnal foglalkozó brit szakemberek által közzétett új jelentéséből, amely a Trade magazinban, illetve a lap online portálján is megjelent.

Az elemzés szerint a következő években a vállalatok várhatóan több, a vegán és sejttenyésztett hússal kapcsolatos akadályt küzdenek le, és 2040-re a laboratóriumi hús a világ húsfogyasztásának 35%-át, a vegán húspótló termékek pedig 25%-át adják majd. Ezzel pedig szűkül a tere a hagyományos hústermelésnek.

A sejtalapú hús kis mennyiségű állati sejtet használ fel a laboratóriumi körülmények közötti hústenyésztéshez, ami során kevesebb földre és vízre van szükség, kevesebb üvegházhatású gáz kerül a légkörbe, és csökkenhet a mezőgazdasággal kapcsolatos szennyezés és az eutrofizálódás. Az állatok felnevelésével és levágásával kapcsolatos etikai kérdésekről nem is szólva.

A jelentés szerint a fejlődés élére az Egyesült Államok állt, ő adja a tenyésztett húsba történő globális beruházások több mint 60%-át. Őt követi sorrendben Izrael (21,72%), Hollandia (5,67%), Szingapúr (4,61%) és az Egyesült Királyság (1,31%).

Forrás: Trade magazin

Illusztráció: Flickr