GLS-vezér: Biztos, hogy jönni fog az Amazon Magyarországra

"Nem mondom, hogy nem feszít a munkaerőhiány, de a piac szabályozza önmagát. A szolgáltatásoknak működni kell, ha nagyon megdrágul a munkaerő, akkor drágulás lesz a piacon. De ez előbb-utóbb egyensúlyba fog kerülni, úgy gondolom, ezek átmeneti időszakok. Ezt minden cégnek menedzselnie kell, persze lesznek ennek is vesztesei, akik nem tudják ezeket a kihívásokat kezelni" - fogalmazott a Pénzcentrumnak adott, alább is olvasható interjújában Farkas Gergely. A GLS Hungary Kft. ügyvezető igazgatója a csomagszállítás jelenéről és jövőjéről nyilatkozott a gazdasági portálnak, olyan témákat is érintve, mint a csomagautomaták térnyerése, az Amazon terjeszkedése vagy éppen a szén-dioxid-kibocsátás problémája a fuvarozásban. 

Akár 50%-os drágulás is jöhet a hazai éttermekben

Az egyre súlyosabb munkaerőhiány, a nagyot emelkedő bérek, a durván növekvő nyersanyag- és energiaköltségek egyaránt sújtják a vendéglátást. A Portfolio portál által megkérdezett vállalkozók abban egyetértenek, hogy a talpon maradt éttermek szempontjából kulcsfontosságú volt az a kormányzati döntés, hogy a koronavírus-járvány negyedik és ötödik hullámában nem kellett bezárniuk. Most az a kérdés, hogy az előttünk álló időszakban hogyan tudnak úgy működni, hogy ne legyenek veszteségesek.

Nagyon rákaptak a webshopokra a magyarok

Az uniós tagállamok közül a második legnagyobb mértékben nőtt az internetet vásárlásra is használók aránya Magyarországon az elmúlt öt évben. Az elektronikus kereskedelem rekordot rekordra halmoz hazánkban, a fogyasztóvédelem pedig állandó jelenléttel, határozott hatósági fellépéssel támogatja az embereket a felesleges bosszúságok elkerülésében, a biztonságos online beszerzésekben – hangsúlyozta a Trade magazin oldalán is megjelent közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

A nagy üzletláncoknál is lehet élelmiszert venni SZÉP-kártyával

A hét élelmiszerre vonatkozó hatósági ár bevezetésén túl újabb lendületet adhat a kiskereskedelemnek, hogy február 1-től már a Széchenyi Pihenőkártya valamennyi zsebébe feltöltött összeg is felhasználható hideg és meleg élelmiszerek vásárlására – derül ki a K&H Bank közleményéből, melyről az Index portál is beszámolt. Ezt a tavalyi évről készített összegzésére alapozza a cég, 2021-ben ugyanis ügyfelei a három alszámláról együttesen 27 milliárd forintnál is többet költöttek, ami 2020-hoz képest 49%-os, 2019-hez viszonyítva pedig 75%-os növekedést jelent.