Energiaválságra készülnek a kereskedők - íme az OKSZ javaslatai!

A jelenlegi súlyos energiahelyzet közepette az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) tagvállalkozásai – valamennyi szakmacsoport, így az élelmiszer, drogéria, különféle iparcikk, például ruházat, játék, bútor, műszaki és barkácscikk forgalmazók – megvizsgálták, hogyan tudnak az eddigieknél is költséghatékonyabban működni, hiszen a drasztikus mértékben megnövekedett energiaárak a jövőben várhatóan még tovább emelkednek. Ennek célja, hogy a működési költségek minimalizálásával is fékezzék a drágulás ütemét, ami a vásárlók szempontjából kulcsfontosságú - adta hírül a szervezet közleménye nyomán a 24.hu portál.

Az iskolakezdésen (is) próbálnak spórolni a családok

Sokan az olcsóbb tanszereket választva igyekeznek kezelni a helyzetet, de ez az attitűd általánosságban is tetten érhető: a nagy többség az élelmiszerek további drágulásától és a rezsiköltségek emelkedésétől tart az idén, a kialakult helyzetre pedig költéseik visszafogásával reagálnak - derül ki a Store Insider portál cikkéből.

A briteknél már részletekben is lehet rendezni a bevásárlást

Az Iceland Foods brit élelmiszerlánc lehetővé teszi a vásárlói számára, hogy részletekben fizessenek az élelmiszereikért, és ezzel az egyik első szupermarketek lesz, amely belép az egyre növekvő halasztott fizetéses szektorba, mindezt egy olyan időszakban, amikor a háztartások növekvő élelmiszerárakkal kénytelenek szembesülni - tudósít a Bloomberg összeállítása nyomán a Portfolio internetes portál.

Hamarosan kizárólag a Laurel önkiszolgáló kasszáin lehet fizetni a Decathlonokban

Tavaly jelentek meg az első darabok, jövőre már az összes Decathlon-üzletben kizárólag önkiszolgáló kasszák üzemelnek – mindez ráadásul egy hazai informatikai cég, a Laurel jóvoltából. A félelmek ellenére a lépés nem jár elbocsátásokkal, a hazai fejlesztésű kasszákkal pedig azóta külföldi Decathlonokban is találkozhatunk - áll a Forbes online kiadásának cikkében.

Meredeken lassult a kiskereskedelem csaknem minden szegmense

A várakozásoktól elmaradva a nyers adat szerint 4,1%-kal, naptárhatástól megtisztítva 4,5%-kal bővült a kiskereskedelmi forgalom volumene az előző év azonos időszakához képest, meredeken lassulva az elmúlt hónapokban mért , bőven két számjegyű növekedésekhez képest, míg az árbevétel a magas infláció miatt 18%-kal 1429,5 milliárd forintra ugrott – tudatta a Magyar Bankholding friss elemzése nyomán a Trade magazin portál.

Negyedével esett a magyarok fizetőképessége, és ez csak romlani fog

2022 második negyedévében jelentősen csökkent az Intrum fizetőképességi index értéke, a lakosság pénzügyi helyzetét jelző mutató negyedéves szinten 22 százalékkal esett vissza, derült ki a követéskezelő cég és a GKI Gazdaságkutató Zrt. közös felméréséből, amit a Forbes online kiadása is közölt. Év végéig tovább csökkenhet a fizetőképesség, ami 2022-23-ban akár recesszióhoz is vezethet.